Információk a vitorlás oktatásról

Vitorlás oktatásunk célja, hogy minél több fiatal felfedezze a vitorlázás örömeit, megtanulja a szabályos és biztonságos hajóvezetést szervezett oktatási programokon a számukra készült kis hajókban 8 éves kortól.

Tanfolyamunk egyben kellemes nyaralást és kikapcsolódást nyújt egyéb programjaival és egy remek alapot ad a folytatáshoz rendszeres edzések keretében, illetve 17 éves kortól a kedvtelési célú vitorlás kishajó-vezetői vizsgához.

Alapfeltétele az úszástudás !

Foglalkozások:
reggel 9.00-től 17.00-ig (bejáróknak igény szerint korábbi időpontra is biztosíthatunk felügyeletet).

Telephelyünk:
Keszthelyi Yacht Club, Csárda u. 13. a Városi és a Helikon Strand között.

Szállás:
a klub területén kőházban (többágyas szobákban), sátrakban igény szerint.

Étkezés:
teljes ellátás (reggeli-ebéd-vacsora ), bejáróknak ebéddel.

Program:

Oktatási program

• A hajók felszerelései
  • a vitorlázás elmélete, csomók tanulása
  • baleset megelőzés, vízi mentés.
  • a vitorlázás gyakorlati alkalmazása, hogy megtanuljanak biztonságosan vitorlázni, manőverezni, melynek jutalmául oklevelet osztunk.

Egyéb programok

• túravitorlázás a Keszthelyi-öbölben, esténként sportmérkőzések, vetélkedők,
  • zárónapon tábortűz, grillezés, emléklap, fotók átadása

A visszatérő haladó vitorlázók szörfoktatáson vehetnek részt.

Érkezés

Vasárnap délután 17 órától. Vacsora 19 órakor, bejáróknak hétfőn reggel 9.00-től.

Hazautazás

A bentlakóknak szombaton 10 órától.

A legszükségesebb felszerelések

TAJ szám, jegyzetfüzet és ceruza, váltás tréningruha és cipő, napellenzős vékony nyári sapka, esetleg napszemüveg, fényvédő (faktoros) krém, elegendő folyadék, fürdőruha, olyan papucs, amelyik a tusoláshoz is használható, szúnyogriasztó és a csípésre kenőcs, lepedő, hálózsák és igény szerint kispárna.

Kérjük a lányokat és fiúkat egyaránt, hogy biztonsági okokból nyakláncot, fülbevalót ne viseljenek!

Testvéreknek kedvezmény!

Következő vitorlás táborok

2019. július 22. (hétfő)–től július 26. (péntek)-ig

2019. július 29. (hétfő)–től aug. 02. (péntek)-ig

2019. aug. 05. (hétfő)–től aug. 09. (péntek)-ig.

Van lehetőség a folytatásra is…

Visszajelzések alapján többen lakóhelyükhöz közeli egyesületnél vitorláznak, és kimagasló eredményeket értek el, számos vitorlázónk vált ifjúsági versenyzővé,
illetve felnőttként hajózási képesítést (hajó vezetői képesítést) szereztek, de van olyan, aki folyami és tengeri hajón kapitányi szolgálatot tölt be!

Jelentkezés, előzetes egyeztetés

Szeretnénk, ha igényeteket előre jeleznétek,
hogy megfelelően tudjuk koordinálni a jelentkezéseket.